Статті

Майя. Міста групи Пуук

Опубліковано: Вересень 7, 2013 275

До кінця класичного періоду майя, у VIII ст., роль міських центрів перейшла від релігійних споруд до палаців правителів. Зведені на високих цоколях, палаци були дуже складно влаштовані, з численними приміщеннями і величезними чотирикутними дворами. Завдяки специфіці місцевих умов, а також завоювань і злиттю окремих царств, виділилося безліч місцевих стилів. Найбільш значна група міст знаходилось в районі місцевості Пуук. Для них був характерний більш геометричний скульптурний декор, що повторюється в мотивах орнаменту з використанням символіки, почерпнутою з космології майя.

Палац у Сайіль

Палац у Сайіль

Другий поверх палацу в Сайіль являє собою відкритий фасад-портик з монолітними колонами. Фриз прикрашений скульптурними зображеннями богів і зміїв, розділених групами балясин.

Фасад піраміди Чарівника. Ушмаль (569 р.)

Фасад піраміди Чарівника. Ушмаль (569 р.)

Святилище на вершині піраміди Чарівника в Ушмалі прикрашено величезною маскою божества у вигляді чудовиська. Вхід розташований між його щелепами, символізуючи прохід в пекло. Такий «космологічний» вхід типовий для цього регіону.

Жіночий монастир. Ушмаль (бл. 700-900 рр..)

Жіночий монастир.
Ушмаль (бл. 700-900 рр..)

Прямокутний двір у Ушмалі, який іспанці пізніше назвали Жіночим монастирем, складається з чотирьох довгих, не пов’язаних між собою палаців на високих платформах. Південний корпус має сходи у всю ширину фасаду і помилкову арку в центрі.

План Жіночого монастиря. Ушмаль

План Жіночого монастиря. Ушмаль

Пізні класичні палаци були складно влаштовані. Жіночий монастир включав понад сорок подвійних кімнат і приміщення для церемоній. Рівень будівельної техніки.

Мозаїчний фриз. Ушмаль

Мозаїчний фриз.
Ушмаль

Палац правителя прикрашений довгим мозаїчним фризом. Прямокутні орнаменти і маски Чака (символи бога дощу і сонця) геометрично розподілені по фасаду навколо центрального зображення правителя.

Палац масок. Каба

Палац масок. Каба

Маска бога дощу і сонця Чака – один з головних орнаментальних мотивів архітектури стилю Пуук .. Бог зображується з великим носом і глибоко посадженими очима. Сільськогосподарське товариство майя, природно, шанувало богів дощу і сонця вище всіх інших.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *