Статті

Мікени: цитаделі

Опубліковано: Вересень 7, 2013 224

Егейське мистецтво досягло свого розквіту приблизно в 1650 – 450-х рр.. до P. X. Найбільш видатні пам’ятники знаходяться на острові Крит, а найбільш розвиненою державою були Мікени. Перший мінойський період замінився критомікенським. Мікенці – народ воїнів – процвітали в Греції з 1600 по 1200 р. до P. X. Це час було названо «героїчним», або «гомерівським століттям», тому що спосіб життя і будівлі мікенців відповідають описам гомерівського епосу, «Іліаді» і «Одіссея». Хоча, можливо, критські ремісники будували мікенські цитаделі. Мікенські будови були ретельно сплановані і розташовувалися навколо мегоропа. Мінойці ж вибирали найскладніші, схожі на лабіринт форми.

Розміщення палаців

Розміщення палаців

Палаци будувалися в цетаделях і були добре захищені. Двір у Тірінфі (кінець XIII ст. до PX), поруч з Мікенами, був оточений кількома стінами й дворами, через які треба було пройти, перш ніж потрапити до воріт-пропілеям і самого палацу.

Цитадель. Мікени (бл. 1340р. до P. X.)

Цитадель. Мікени (бл. 1340р. до P. X.)

Цитадель знаходилась на крутому пагорбі і спочатку займала тільки його вершину, де пізніше був побудований палац. Крім палацу за стінами знаходилися зерносховище і багаті будинки. На захід розрісся некрополь. Основна частина населення жила за стінами цитаделі.

Левові ворота. Мікени (бл. 1250р. до P. X.)

Левові ворота. Мікени (бл. 1250р. до P. X.)

У цитадель можна було потрапити через монументальні ворота, в Мікенах їх було двоє-Левові та Малі. Левові ворота складалися з двох вертикальних каменів,  несущих балку, над якою знаходився розвантажувальний трикутник з вапняковою плитою, прикрашеної рельєфом з двома левами.

 Мегарон

Мегарон

Мегарон – тип стародавнього житла з прямокутним залом, іноді розділеним рядами стовпів з вогнищем, аванзалом і вхідним портиком. Тут представлена ​​реконструкція тірінфского мегарона (бл. XIII ст. до PX). У нього потрапляли з парадного двору, обнесеного з трьох сторін портиками.

Круглий осередок

Круглий осередок

У центрі мегарона знаходився круглий осередок, обнесений з чотирьох сторін дерев’яними колонами, що підтримують дах. Підлога з вапнякового розчину розбита на шашки, а стіни прикрашені фресками.

Тригліфний фриз

Тригліфний фриз

Фризи з критськими мотивами з полурозеток і тригліфів в поєднанні з хвилею, виконані з м’якого каменю, – звичайна форма прикрас як минойских, так і мікенських палаців. Вважається, що він надихнув греків на створення доричних фризів з метопів і тригліфів, але це не доведено.

Циклопічна кладка

Циклопічна кладка

Греки вважали, що вражаючі мікенські стіни, складені з масивних кам’яних блоків неправильної форми, зроблені міфічними Циклопами, народом гігантів. Тому така кладка називалася циклопічною.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *