Статті

Мікенські гробниці

Опубліковано: Вересень 7, 2013 173

Одні з найбільш чудових мікенських пам’ятників – гробниці, їх форми розроблялися починаючи З 1510 р. до P. X. приблизно до 1220 р. до P. X. Вони мали досить значні розміри. Купольна гробниця складається з вхідного коридору і купольної камери. Іноді була ще й бічна камера. Дві найвідоміші гробниці – це так звані скарбниці Атрея, або Агамемнона, (бл. 1250р. до PX), і Клітемнестри (бл. 1220 до PX) в Мікенах-обидві були виявлені Г. Шліманом в 1876 р. і називалися скарбницями через багаті похоронні дари. Ступінчасте склепіння – найхарактерніша їх риса. Висота склепіння скарбниці Атрея – 13,2 м. Склепіння вважається найбільшим з відомих дорімской склепінчастих споруд.

Розвантажувальний трикутник

Розвантажувальний трикутник

Розвантажувальний трикутник був відмітною рисою мікенської архітектури, він іноді прикрашався скульптурною панеллю. Трикутник служив для того, щоб зменшити тиск над дверним отвором і розвантажити одвірок.

План гробниці

План гробниці

Купольна гробниця складалася з трьох основних частин: вхідного коридору – дромоса, купольної камери та вхідної перекритою частини-стоміона. Іноді була ще й бічна камера, яка, вочевидь, використовувалася при повторних похованнях.

Східчастий купол

Східчастий купол

Східчастий купол складали з горизонтальних рядів тесаного каміння. Кожен ряд трохи виступав, утворюючи сходинку. Зверху купольна камера засипалася земляним пагорбом.

Головний вхід

Головний вхід

Деякі гробниці мали декоративний кольоровий фасад. У скарбниці Атрея подвійні двері фланкировались приставними колонами, а над ними був фриз з червоного порфіру.

Колони

Колони

Мікенські колони (так само, як і мінойські) були тонкими і звужуються донизу. Колони скарбниці Атрея мали стовбур із зеленого алебастру, покритий рельєфом з спіралей і шевронів.

Декоративне оздоблення купола

Декоративне оздоблення купола

Деякі купола були багато прикрашені зсередини, про що свідчать сліди бронзових цвяхів. Можливо, ними прикріплялися бронзові розетки або зірки. Таким чином, купол імітував небесне склепіння. Також тут були металеві фризи, що прикрашали нижні кола купола.

Дромос

Дромос

У гробницю можна було потрапити через горизонтальний прохід (дромос) викладений кам’яними блоками, як в скарбниці Клітемнестри (близько 1220 р. до Р.Х.). Існування дверей біля входу в цей дромос, також як блокування всередині вхідної частини купольних гроюніц, доводять, що гробниця була запечатана після поховання, і дромос був заповнений. Це було характерно для всіх камерних гробниць.

Зовнішнє оздоблення

Зовнішнє оздоблення

Стіни і стелі сторін кімнати в скарбниці в Орхоменосі (близько 1220 року до Р.Х.) були вкриті пластинами, прикрашеними спіралями, розетками та іншими популярними мотивами, і пофарбовані, про що свідчать залишки фарби.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *