Статті

Містобудування

Опубліковано: Вересень 10, 2013 137

В епоху еллінізму розвивається містобудування. На відміну від класичного міста з акрополем або храмовим ансамблем, центром елліністичного міста стає комплекс міських площ – агора – з спорудами громадського, культурного і торгового призначення: ринки, будівлі для зборів міського самоврядування, навчальні заклади, спортивні споруди. Поза агори були тільки житлові споруди, хоча вдома, в цілому, залишалися скромними – люди проводили більшу частину свого часу за їх межами, у місцях народних зборів. Особливо важливі були спортивні споруди. Атлетичні змагання часто були частиною релігійних урочистостей. Олімпійські, Піфійські, Істмійські і Немейські ігри відомі як олімпіади, проводилися раз на чотири роки. Жінки не допускалися до участі в них, і навіть актори були тільки чоловіки.

Стоя

Стоя

Стоя – двох’ярусна колонада, покрита дахом, в якій можна було сховатися від вітру і дощу. Стої виглядали велично і монументально, часто прикрашалися накладним ордером. У стої Аттала II в Афінах (бл. 150 р. до PX), нижні колонади були доричні, а верхні – іонічні.

Дах стої

Дах стої

Дах стої був зазвичай загострений й опирався на ряд іонічних колон, розташованих по центру будівлі.

Зал для зібрань

Зал для зібрань

Крите приміщення, призначене для великих зборів з колонадою і рядами місць. Прикладом може служити Телестеріон, або «Зал присвячень», в Елевсіні, побудований в V-IV ст. до Р. X.

Стадіон

Стадіон

Стадіон був вирівняною біговою доріжкою завдовжки в середньому близько 600 футів (183 м). Атлети повинні були різко повертати біля стовпа або стійки на кожному кінці. Сторони обмежені насипом, а в пізніший час з одного боку були зроблені сидіння для глядачів.

Іподром

Іподром

Іподром – будівля для перегонів коней і змагань на колісницях, улюблених грецьких змагань. Не збереглося жодного грецького іподрому, але вважається, що вони нагадували римські цирки і були U-подібної форми. Перегони, швидше за все, починалися з прямого кінця U і рухалися навколо центрального бар’єру. На іподромі в Олімпії налічувалося до дванадцяти заїздів колісниць.

Палестри

Палестри

Палестра була схожа з гімнасією, але була приватною школою боротьби, де проводилися змагання. Тут представлена ​​палестра в святилище Зевса в Олімпії. Вона складалася з відкритого двору, оточеного колонадою, з приміщенням для переодягання.

Гімнасій

Гімнасій

Власне гімнасій-це великий відкритий двір для різного роду вправ. Він часто був оточений колонадою. Але часто слово «гімнасій» позначало ще й будівлі навколо двору, в яких розташовувалися лазні, приміщення для переодягання, лекторії.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *