Статті

Неокласицизм Німеччини

Опубліковано: Грудень 11, 2013 296

Один з найзнаменитіших архітекторів Німеччини, Кард Фрідріх Шинкель (1781-1841 рр..), став ключовою фігурою в процесі пошуку національної самосвідомості. Під впливом руху романтиків, Шинкель відправився в подорож по Італії і був покорений готичною архітектурою і класичними зразками. Він вважав, що ці два стилі об’єднує конструктивна чистота, загублена в часи Відродження і бароко. Шинкель був упевнений, що архітектура може відігравати велику роль-вона може втілювати політичні переконання і виражати дух нації. Новий музей і Новий театр Шинкеля були побудовані в Берліні, місті, яке починало домінувати на політичній сцені Німеччини. Нові будівлі повинні були привернути увагу нації до культури.

Фронтон Нового театру

Фронтон Нового театру

Нижній фронтон фасаду прикрашений сценами грецьких трагедій. Порівняйте використання цього фронтону з використанням верхнього фронтону, непотрібного з точки зору конструкції будівлі.

Акротерій. Новий театр

Акротерій. Новий театр

Акротерій над вхідним фронтоном виконаний у вигляді музи, тримаючої в руці маску, – алегорію грецького театру. Це приклад того, як архітектор використовував давньогрецькі мотиви для створення нового ефекту.

Фасад Нового театру. Берлін (1818-1828 рр..)

Фасад Нового театру. Берлін (1818-1828 рр..)

На ескізі показаний масивний корпус Нового театру, з гратчастою структурою віконних прорізів, характерною для стилю Шинкеля. Розташування трьох основних приміщень театру-центрального залу і концертного холу з одного боку і залу репетицій з гримувальними – з іншого – відображено в зовнішньому вигляді будівлі.

План першого поверху. Новий театр

План першого поверху. Новий театр

На плані першого поверху можна бачити той же поділ на три основних приміщення, який відображений у фасаді. Приміщення розділені відповідно з практичними потребами, великий концертний зал з одного боку будівлі врівноважений безліччю маленьких гримерок з іншого.

План Нового музею

План Нового музею

На відміну від плану Нового театру тут досягнута досконала симетрія. Галереї можна було зробити рівного розміру, тому симетрія збережена на кожному поверсі, хоча розташування кімнат скрізь різне.

Вид Нового музею (розпочато в 1823 р.)

Вид Нового музею (розпочато в 1823 р.)

Ряд з вісімнадцяти колон, який формує фасад будівлі, виконаний у монументальному масштабі. Кожна колона має 12 м. у висоту, а весь фасад – 81 м. завдовжки. Центр фасаду, який імітує грецьку колонаду, ніяк підкреслений, а купол схований за аттиком.

Медальйон. Новий музей

Медальйон. Новий музей

Декоративний медальйон із зображенням грецької фігури був частиною великої системи прикраси стін. Шинкель розмістив їх у гратчастому візерунку ліпнини.

Ротонда. Новий музей

Ротонда. Новий музей

Ротонда, оточена коринфською колонадою, є центральним приміщенням музею і призначене для експозиції скульптур. Своєю круглою формою і кесонною стелею ротонда нагадує Пантеон в Римі.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *