Статті

Німецький неокласицизм

Опубліковано: Грудень 13, 2013 175

До 1871р. німецька держава не існувала як єдине ціле, а являла собою групу незалежних держав і князівств, об’єднаних спільною мовою. Розвиток неокласицизму (1785-1850 рр..) був тісно пов’язаний з національним об’єднанням-процесом, який розпочався в Пруссії, як найбільш могутній із держав. Нове покоління архітекторів, яке знаходилося під впливом французьких теоретиків, скористалося, насамперед, грецьким стилем, який, як здавалося, поєднував естетичну красу з серйозним громадським призначенням. Як і в інших країнах, цей стиль особливо підійшов громадським будівлям. Першим проектом у грецькому стилі був пам’ятник Фрідріху Великому – людині, яка посіяла насіння об’єднання німецької нації. Першою будівлею, побудованою в цьому стилі, були Бранденбурзькі ворота, ворота Берліна, столиці Пруссії, які були також будівлею суду.

Пропілеї. Афіни

Пропілеї. Афіни

Пропілеї, які послужили зразком Бранденбурзьких воріт, представляли собою прикрашений портиками вхід в Акрополь. Тут же знаходилося декілька приміщень.

Бранденбурзькі ворота. Берлін (1789-1794 рр..)

Бранденбурзькі ворота. Берлін (1789-1794 рр..)

Ворота, побудовані біля західного входу в місто, копіювали Пропілеї афінського Акрополя, які ведуть у святилище. Бранденбурзькі ворота мають шестиколонний портик з подвійним рядом доричних колон і флігелями по сторонам.

Бази. Бранденбурзькі ворота

Бази. Бранденбурзькі ворота

Одна із значних відмінностей деталей афінських і берлінських воріт – використання бази в доричному ордері. Це надає воротам деяку легкість, відсутню у грецькому зразку.

Колони. Пропілеї

Колони. Пропілеї

Відсутність бази надає грецькому доричному ордеру масивну урочистість і постійність, особливо доречні в священних місцях.

Аттик. Бранденбурзькі ворота

Аттик. Бранденбурзькі ворота

Найбільш наочною відмінністю двох будівель є використання в Берліні аттика, увінчаного квадригою на місці фронтону Пропілей. Квадрига являє собою колісницю, запряжену четвіркою коней. Крилата постать в колісниці символізує перемогу. Квадриги зазвичай розміщували на вершині тріумфальних арок.

Фасад Гліптотеки. Мюнхен

Фасад Гліптотеки. Мюнхен

Гліптотека – зібрання творів скульптури. Центральну частину фасаду займає восьмиколонний портик, іонічні колони якого повторюють ордер афінського Ерехтеона, але без каннелюр. Виступаючі крила нагадують, швидше, архітектуру італійського Відродження.

Фасад. Мюнхен (1843-1854 рр..)

Фасад. Мюнхен (1843-1854 рр..)

Побудований на честь знаменитих баварців Зал Слави оточений колонадою з сорока восьми доричних колон. Тут розташовані скульптури, які символізують досягнення Баварії в галузі культури і політики.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *