Статті

Пагоди

Опубліковано: Вересень 5, 2013 190

В основі китайської пагоди лежать багаторівневі дерев’яні будови, що існували в Китаї в I ст. до приходу буддизму, і буддійські індійські ступи. Форма підстави пагод розрізнялася залежно від династичного періоду: квадратні в плані домінували до X ст, потім став переважати полігональний план .. Форма самої пагоди також змінювалася – частково через вплив мінливої ​​форми ступи, частково завдяки стилістичній еволюції. Пагоди будували звичайно із цегли або каменю або комбінуючи ці матеріали. Пагоди будувалися не тільки в буддійських районах Китаю.

Пагода Сун'юеси. Гора Суншань (523 р.)

Пагода Сун’юеси. Гора Суншань (523 р.)

Це сама рання зі збережених цегляних пагод Китаю і єдина з дванадцятикутною підставою. Її перший поверх служить постаментом і розділений карнизом на дві частини. Верхня частина пагоди має п’ятнадцять ярусів.

Пагода Шеліта. Монастир Цісяси. Нанкін (X ст.)

Пагода Шеліта. Монастир Цісяси. Нанкін (X ст.)

Ця невелика кам’яна пагода мала п’ять ярусів. Восьмикутний стовп стоїть на великій східчастій основі. Вона прикрашена рельєфами зі сценами з життя Будди і квітами лотоса.

План пагоди Шіцзята храму Фогунси, Інсянь. (1056 р.)

План пагоди Шіцзята храму Фогунси, Інсянь. (1056 р.)

Шестикутна в плані дерев’яна пагода розташована в центрі монастиря на осі північ – південь, таке розташування пагоди переважало до VIII ст, але пізніше зустрічалося дуже рідко ..

Пагода Шіцзята. фасад

Пагода Шіцзята. фасад

Ця пагода є найвищою з дерев’яних пагод Китаю. Її висота – 67,3 м. Для підтримки карнизів в ній використовується 54 різних типи консольних груп, але така велика кількість консолей не заважає гармонійності і єдності будови.

Поперечний переріз, пагода Шака

Поперечний переріз, пагода Шака

Ця пагода зовні виглядає шестиярусною, але перших два дахи закривають лише оточуючу пагоду терасу. У чотирьох верхніх ярусах розміщені великі частини конструкції. Таким чином, всього в пагоди дев’ять ярусів.

Пагода Бейсита. Монастир Баоеньси. Сучжоу

Пагода Бейсита. Монастир Баоеньси. Сучжоу

Ця дев’ятиярусна пагода – приклад поєднання цегли і дерева в конструкції. Цегляна середня частина оточена обробкою з дерева, і зовні здається, що вся будівля дерев’яна.

Пагода в монастирі Мяоеньси. Пекін

Пагода в монастирі Мяоеньси. Пекін

Створена для монгольських імператорів непальським архітектором, ця цегляна пагода побудована 1271 р. у Даду (нині Пекін). Ясно видно її походження від ступи і тибетської чайти.

Пагода. Монастир Кайюаньси. Цюаньчжоу

Пагода. Монастир Кайюаньси. Цюаньчжоу

Це – одна з двох однакових пагод. Обидві вони побудовані з каменю, октогональную в плані, з групами консолей, майстерно імітували дерев’яні. Пагоди збудовані в південному стилі, з помітно загинающимися догори кутами карнизів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *