Статті

Палаци Флоренції епохи Відродження

Опубліковано: Жовтень 22, 2013 307

Зовні італійські палаци Середньовіччя не відрізнялися особливою витонченістю і більше були схожі на фортеці. У XV ст. виникла нова форма архітектури житлових будинків, яка задовольняла більш освічений і витончений смак Відродження. Палацове будівництво розвивалося під сильним впливом таких ранніх споруд, як палац могутніх Медічі у Флоренції.  Будівля зазвичай складалася з трьох чітко позначених поверхів, всередині знаходився дворик. Палаци були символом влади і багатства династій, чиї амбіції ясно виражалися в архітектурі цих будівель.

Фасад палаццо Медічі. Флоренція (розпочато в 1444 р.)

Фасад палаццо Медічі. Флоренція (розпочато в 1444 р.)

Палаццо Медічі – триповерхова будівля, оброблена каменем. Порівняно із середньовічними палацами, у ньому набагато більше вікон і внутрішні приміщення краще освітлені, особливо в двох верхніх поверхах. Фасад палаццо Медічі ще відрізняється гармонійністю. За винятком нависаючого карниза, в ньому використано мало античних мотивів.

Внутрішній дворик, палаццо Медічі

Внутрішній дворик, палаццо Медічі

Закриті внутрішні дворики були одночасно функціональними та красивими. Як правило, вони були оточені аркадами склепінних проходів, підтримуваних колонадами і консолями. Тут встановлювалися скульптури. Кімнати першого поверху, оточували внутрішній дворик, зазвичай служили для ділових цілей або ж були складами. Багато флорентійських палаців успадкували від місцевих середньовічних будівель двостулкові вікна.

План палаццо Строцці (1489-1490 рр..)

План палаццо Строцці (1489-1490 рр..)

Палаццо Строцці побудований на великій ділянці, у центрі розташований прямокутний внутрішній дворик. Як видно на плані, сходи палаццо були широкими, але вони не грали головної ролі в організації простору ранніх палаців епохи Відродження.

Рустовка

Рустовка

Застосування великих, грубо обтесаних каменів при будівництві першого поверху будівлі створювало відчуття міцності і потужності. Камені іноді обтесані як опуклі блоки, іноді просто грубо вирубані. Надзвичайно дорога, рустовка підкреслювала багатство замовника.

Інтер'єр

Інтер’єр

Основні житлові приміщення були розташовані на другому поверсі, на верхньому поверсі жили молодші члени сімейства і діти. Ієрархія поверхів була відображена і на фасаді будівлі-у верхніх поверхах замість рустовки використовували звичайну кладку.

Ордер. Палаццо Ручеллаї. Флоренція

Ордер. Палаццо Ручеллаї. Флоренція

Вперше ордер для прикраси фасаду був застосований Альберті в палаццо Ручеллаї. Доричний розташовувався на першому поверсі, над ним – два коринфських ордера підтримували антаблементи, які розділяли поверхи.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *