Статті

Персидська архітектура

Опубліковано: Липень 9, 2013 269

У Персеполі працювало багато вправних майстрів. Всі, навіть самі незначні, деталі будівель були ретельно оброблені. Деякі стіни були так ретельно відшліфовані, що здавалися дзеркальними, а дивлячись на скульптурні деталі, виконані з каменю, виникає враження, що вони зроблені ювелірами, настільки чисті і точні їх лінії. У той же час працювали і з масивними кам’яними брилами, вирізаючи з них карнизи дверей і вікон. Різьба по дереву теж була вигадлива. Іноді воно покривалося тонкими листами дорогоцінних металів – пластини із золота інкрустувалися слоновою кісткою, зеленим змійовиком, червоним гематитом. Різьблені фризи були розфарбовані в бірюзовий, червоний, жовтий кольори, а цегляні стіни покривала штукатурка.

Капітелі

Капітелі

У цій капітелі використаний мотив квітки лотоса що злегка розпустилася, на якій стоїть канельований брус з двома валютами – зверху і знизу.

Волюти і розетки

Волюти і розетки

Грецькі майстри, як відомо, працювали в Персеполі. І, можливо, саме вони принесли з собою завиту волюту, зображену на цій деталі.
Розетка в центрі-символ сонця і родючості.

Дерев'яні конструкції

Дерев’яні конструкції

Цей малюнок демонструє частину конструкції залу в Персеполі: стіна з сирцевої цегли, плоский дах з дерев’яного бруса опирається на колони з капітеллю у вигляді двох лежачих биків.

Колона

Колона

Високі колони з капітелями у вигляді лежачих биків використовувалися для портиків і гіпостилей. Широко розставлені тонкі і високі колони підтримували легкі стелі з дерев’яного бруса.

Гробниця Дарія. Накш-і-Рустам (485 р. до P. X.)

Гробниця Дарія. Накш-і-Рустам (485 р. до P. X.)

Фасад цієї гробниці був вирізаний у скелі.
Центральна частина являє собою портик палацу (можливо, палацу Дарія в Персеполі) з колонами і капітелями з двоголовими биками і дверима в центрі. Зверху фасаду зображені два ряди носильників, несучих носилки з царем, який молиться перед вівтарем. Фігура на крилатому диску – це, можливо, бог Ашур або дух померлого царя.

Тонкі деталі

Тонкі деталі

На цьому малюнку детально показана персидська капітель. Рифлена верхня частина з чотирма волютами на кожній стороні являє собою прямокутний блок. Нижня частина-кругла. Обидві ці секції більше 5 м заввишки.

Різноманітні деталі

Різноманітні деталі

Тут представлені різні архітектурні деталі колони, капітелі, бази, різні орнаменти, шеду. Капітелі з двоголовим биком – це чисто персепольский мотив.

Скельні гробниці

Скельні гробниці

Скельні гробниці, вирубувалися в гірській породі, з великими різьбленими фасадами, з колонами, карнизами, барельєфами із зображенням людей. На північ від Персеполя знаходяться чотири вирубані в камені гробниці, побудовані для царя Дарія і трьох його наступників.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *