Статті

Пізнє англійське бароко

Опубліковано: Грудень 3, 2013 223

Друга фаза англійського бароко почалася з приходом нового покоління архітекторів, деякі з них працювали з К. Реном. Головним творцем нового стилю був Ніколас Хоксмор, помічник Рена під час виконання багатьох королівських замовлень, включаючи Грінвічський госпіталь, який закінчили після смерті Рена. Цей госпіталь, з подвійним внутрішнім двориком і бічними крилами, став попередником нового типу англійської палацової архітектури в стилі бароко.

Палац Бленхейм. Оксфорд (1705-1724 рр..)

Палац Бленхейм. Оксфорд (1705-1724 рр..)

Герцог Мальборо доручив Венбру будівництво палацу, який, в той же час, являвся би пам’ятником перемогам британської зброї. Венбру спільно з Хоксмором використали цю можливість для створення тріумфальної архітектурної споруди, з масивними корпусами, які нагадують фортецю.

Грінвічський госпіталь. Лондон (1695р.)

Грінвічський госпіталь. Лондон (1695р.)

Замовлення на споруду Королівського військово-морського госпіталю в Грінвічі було дано в 1695 р. Рену. Він розробив план з подвійним відкритим внутрішнім двориком, з видом на Куїнс-Хауз. Лікарня була закінчена послідовниками Рена.

Касл-Ховард. Йоркшир (1699-1712 рр..)

Касл-Ховард. Йоркшир (1699-1712 рр..)

Виконаний Венбру план Касл-Ховарда заснований на плані з двома внутрішніми двориками які зливаються. Службові приміщення формують бік першого відкритого дворика і пов’язані з центральною купольною частиною будівлі колонадами, створюючими другий дворик.

Сітон-Делаваль. Нортумберленд (1720-1729 рр..)

Сітон-Делаваль. Нортумберленд (1720-1729 рр..)

Сітон-Делаваль, побудований Венбру, нагадує фортецю. Пари гігантських оперезаних колон збільшують масивність будівлі. Дві вежі з балюстрадами і фронтон височіли над фасадом.

Церква Сент-Філіп. Бірмінгем (1709-1715 рр..)

Церква Сент-Філіп. Бірмінгем (1709-1715 рр..)

Томас Арчер був одним з архітекторів, які отримали по акту 1711р. замовлення на будівництво церковних будівель. Його церква Сент-Філіп в Бірмінгемі, з опуклими стінами, купольною вежею, консольними контрфорсами дуже нагадувала барокові церкви Італії та Франції.

Оперезані колони

Оперезані колони

Оперезані колони були одним із впадаючих в очі елементів Сітон-де-Делаваль та інших заміських будинків, побудованих Венбру. Стовбури колон (як правило – доричних), були покриті різьбленням у вигляді правильних жолобків. Цей елемент звичайний в архітектурі італійського та французького Ренесансу.

Замкові камені

Замкові камені

Замкові камені часто використовувалися в архітектурі англійського бароко, щоб привернути увагу до вікон і дверей. Деякі архітектори використовували групи з п’яти каменів. Хоксмор часто застосовував один широкий камінь.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *