Статті

Початок занепаду

Опубліковано: Вересень 10, 2013 146

Розквіт Афін був плідним, але недовгим. У 404 р. до P. X. після Пелопоннеської війни архітектура у великих містах занепадає, але спостерігається її підйом в менш розвинених – Спарті, Фівах і в Македонії. У цей період, часто називаємий «Пізньої класикою», тривалі війни заважали виникненню і здійсненню великих архітектурних проектів. Першість в архітектурі від Аттики перейшло до Пелопоннесу та Малої Азії. Три ордери все частіше з’єднувалися в одній будівлі. Іонічний стиль досяг свого розквіту в Малій Азії завдяки заохоченню Олександра Македонського, покоївшого Малу Азію в 334-333 рр.. до P. X.

Акротерій пам'ятника

Акротерій пам’ятника

Конусоподібний дах був прикрашений антефиксами і увінчаний пишним акротерієм з акантовими листками і завитками. Всі орнаментальні прикраси пам’ятника були надзвичайно багато розроблені.

Пам'ятник Лисикрата. Афіни (335-334 рр.. до P. X.)

Пам’ятник Лисикрата. Афіни (335-334 рр.. до P. X.)

Пам'ятник Лисикрата

Пам’ятник Лисикрата

Пам’ятник споруджено багатим афінським громадянином на честь перемоги на діонісійських святах хору хлопчиків, підготовленого за його кошти. Такого роду хорагічні монументи прикрашали свого часу в Афінах цілу вулицю. Пам’ятник складається з квадратного в плані цоколя і порожнього усередині циліндра, прикрашеного шістьма коринфськими напівколонами. По суті – це постамент для триніжника, отриманого у вигляді призу. Триніжок стояв на акротерії даху.

Храм Артеміди. Ефес

Храм Артеміди. Ефес

Храм Артеміди. Ефес

Храм Артеміди. Ефес

Храм Артеміди Ефеської вважався одним з семи чудес світу. Архаїчний храм, за переказами, був спалений Геростратом в 356 р. до P. X. На його місці в епоху еллінізму був зведений новий храм. Він був оточений двома рядами іонічних колон. Передні ряди колон мали бази на високих барабанах, прикрашених рельєфами.

Артеміда

Артеміда

Артеміда (Діана в римській традиції)-богиня цнотливості, Місяця і полювання. У храмі в Ефесі зберігалася її статуя, що зображає богиню з безліччю грудей як дарувальниці родючості.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *