Статті

Проект «Збережемо природу та підтримаємо рідну школу»

Опубліковано: Червень 17, 2015 917

Мета проекту: Формування екологічної культури школярів через упровадження системи роздільного сортування відходів у школі.

Завдання та цілі:

 • підвищення рівня екологічної свідомості школярів;
 • покращення стану довкілля в селищі;
 • привернення уваги громадськості селища до екологічних проблем через поширення інформації про діяльність школи ;
 • заохочування до сортування школярами побутових відходів удома;
 • створення передумов для впровадження системи сортування сміття в масштабах усього селища.

У школі налагоджено систему сортування побутових відходів – паперу і пластику. Підписана угода з партнерами проекту – ТОВ «Подільська Січ» (підприємством, яке заготовляє вторинну сировину) та батьківським комітетом школи, який займається інформуванням жителів селища про екологічну ініціативу, а також опікується екологічними коштами.

Заощаджені на сортуванні пластику і паперу кошти витрачаються на потреби учнів, що беруть участь у сортуванні. Школярі самі вирішують, на що саме витрачати зароблені «екологічні кошти». А для того, щоб процес сортування був веселим і захопливим, у школі постійно проходять різноманітні акції, конкурси та змагання, під час яких кожен учасник може отримати цінний подарунок за свій особистий внесок у розвиток проекту. Поставивши потреби дітей першочерговими у проекті, вдалося не лише зацікавити учнів, а й залучити до роботи їхніх батьків, родичів та сусідів і створити передумови до впровадження системи сортування ТВП у селищі. Також приємно й те, що завдяки проекту школярам вдалося вирішити чимало екологічних проблем у селищі Стрижавка, основна з яких – це зменшення бруду на вулицях селища, менша кількість вивезених на полігон відходів, збір токсичного сміття (батарейок) для подальшої утилізації на спеціалізованих підприємствах.

Результати проекту:

 • Впровадження на базі Стрижавської школи-ліцею проекту «Збережемо природу та підтримаємо рідну школу», який дав можливість впровадження ефективного екологічного виховання учнів;
 • Впровадження роздільного способу збору сміття, що приносить школі постійний дохід на першочергові потреби школи (спорт інвентар, ремонт школи, купівля обладнання тощо);
 • Розробка методичних рекомендацій та заходів для ефективного екологічного виховання учнів загальноосвітніх шкіл;
 • Екологічна освіта мешканців селища;
 • Зростання авторитету школи в очах громадськості селища, як ефективного навчально-виховного закладу.

Детальніше про проект на сторінці Зелена школа (Facebook)!

Інформація взята з сайту ліцею

Коментарі

 • Андрій

  Згоден, круто!

  Бентежить те, що зі сторони здається, що такі заходи носять здебільшого показовий характер.

  Такі висновки роблю коли майже щодня проходжу біля “цегельні” напроти центрального входу СВК (тюрми). Смітник посередині селища. Під носом у тих самих учнів, їх батьків, керівника колонії (доречі він сам бере безпосередню участь у формуванні цього смітника) і т.д. і т.п.

  І не можна сказати, що про проблему ніхто не знає, а з іншого боку органи місцевого самоврядування (міліція в т.ч.), тупо, ігнорують це питання… Тому що люди звертались – реакції “0”.
  Але, жалітись всі вміють, це не складно.

  Пропоную конструктив – зібрати контакти любих організацій здійснюючих контроль і покарання за такі випадки. Як то – екологічна поліція чи щось на кшталт такого.
  Попросити підтримки (ще раз) у органів самоврядування.

  Можливо хтось із активістів школи бажає проявити свої організаторські здібності. І зробити так щоб ця справа набула резонансу хоча б в масштабах селища?

  Та написати колективне звернення чи скаргу.

  Але без громадського розголосу і підтримки, зробити це буде нелегко. В кого які пропозиції?

 • Леонід

  Не реально круто!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *