Статті

Республіканські забудови поблизу Риму

Опубліковано: Вересень 13, 2013 272

Тенденції в архітектурі часів Республіки за межами Риму в III-I ст. до P. X. були ті ж, що і в столиці. Римлянам не вистачало великих мармурових кар’єрів, які були у греків, тому вони використовували місцевий туф, травертин і пеперин. У той же час вони використовували цеглу. Розробка надзвичайно міцного бетону вплинула на конструкції споруд. Бетон зазвичай покривали шаром цегли, кам’яною кладкою або штукатуркою. Храми цього періоду об’єднують етрусько-італійські традиції з елліністичним ордером.

Храм Вести. Тіволі (початок I ст. до P. X.)

Храм Вести. Тіволі (початок I ст. до P. X.)

Круглий храм Вести, що підноситься над ущелиною в Тіволі, присвячений богині домашнього вогнища. Храми цього періоду нерідко вдало розташовані в пейзажі.

Грецькі і римські традиції. Храм Вест

Грецькі і римські традиції. Храм Вест

Витягнуті пропорції храму, коринфські колони з фризом з бичачих голів – все це, безсумнівно, йде від грецької архітектури. Конструкція ж храму, зведеного з місцевого туфу й травертину, типово римська.

Базиліка. Фано (бл. 27 р. до P. X)

Базиліка. Фано (бл. 27 р. до P. X)

Вітрувій написав єдиний що дійшов до наших днів давньоримський архітектурний трактат «Десять книг про архітектуру». Єдина побудована ним споруда – базиліка, збереглася в Фано на узбережжі Адріатики. Прямокутна в плані та з входом з форуму. Вітрувій писав, що базиліки повинні будуватися в теплих місцях для комфорту відвідувачів.

План храму Вести

План храму Вести

План круглий, такий же, як у храму Вести в Римі, але якщо в римському храмі сходи оточували подій зі всіх сторін, то тут вони були тільки перед входом і відзначали головну вісь храму.

Святилище Фортуни Прімігеніі. Пренесте (бл. 80 р. до P. X.)

Святилище Фортуни Прімігеніі. Пренесте (бл. 80 р. до P. X.)

Цей храмовий комплекс за межами Риму складався з двох частин: нижнього форуму і верхнього святилища. Вони були з’єднані симетричною системою сходів і пандусів, що розташовувалися на семи терасах. Тут були використані бетонні склепіння.

Римська арка

Римська арка

Римляни розробили конструкцію клинчатої ​​кам’яної арки з використанням вільностоячих опор. Від цієї конструкції утворилися циліндричне склепіння (представлений тут), хрестове і купол.

Храм Геркулеса. Кора (кінець II ст. до P. X.)

Храм Геркулеса.
Кора (кінець II ст. до P. X.)

Цей храм у Корі, розташований на південь від Риму являє собою простиль з майже рівними за обсягом портиком з доричними колонами і целлою.

Акведук. Сеговія (бл. 10 р.)

Акведук. Сеговія (бл. 10 р.)

Акведуки будувалися, щоб проводити воду з сільської місцевості в міста. Вода часто проходила по підземному каналу, але там, де вимагала місцевість, замість нього зводився монументальний міст. Цей приклад – деталь акведука у Сеговії в Іспанії. Він складається з подвійного ряду 128 арок 100 футів (30 м) заввишки з грубою кам’яною кладкою.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *