Статті

Римська республіка

Опубліковано: Вересень 13, 2013 311

Протягом III-II ст. до P. X. Рим був зайнятий безупинною боротьбою, як внутрішньою, так і зовнішньою. Римом управляла олігархія в особі патриціїв, які панували в сенаті і народному зібранні. Цей період закінчився громадянськими війнами і приходом до влади імператора Августа в 27 р. до P. X. За часів Римської республіки виникла нова форма архітектури, яка включила в себе етрусько-італійські традиції, запозичення грецьких художніх прийомів і римські будівельні методи. Збереглося дуже небагато споруд того часу, але навіть те, що є, каже про дух пошуку нових будівельних матеріалів, типів будівель і способів декоративного оздоблення. Римляни зуміли створити свій власний архітектурний стиль.

Великий цирк (IV ст. до P. X.)

Великий цирк (IV ст. до P. X.)

У цирку проводилися кінні перегони та гладіаторські змагання. Він знаходився в долині між Палатином і Авентином, його довжина – 1968 футів (600 м). З часом там були влаштовані лави і встановлена ​​низька стіна – спина, навколо якої відбувалися перегони. На кінцях спини були встановлені позначки – конічні обеліски.

Коринфська капітель

Коринфська капітель

Рання римська коринфская капітель була ширшою, ніж пізня, з м’ясистим листям аканта і великими квітами на абакі. Ця капітель з храму Вести в Римі, де було двадцять таких капітелей на каннелірованих колонах.

Інцерт

Інцерт

У ранніх спорудах вже застосовувався бетон, який поступово став самостійним будівельним матеріалом, хоча для облицювання зовнішніх поверхонь стін використовували невеликі камені неправильної форми, з’єднані бетоном. Це так зване неправильне облицювання – інцерн.

Базиліка Емілія (бл. 179 р. до P.X)

Базиліка Емілія (бл. 179 р. до P.X)

Мало що залишилося від базиліки Емілія, крім фрагментів. З розкопок і зображень на медалях відомо, що вона виходила на форум більш довгою стороною. При реконструкції форуму Цезаря, вона була затулена зведеним перед нею портиком.

Храм Вести (I ст. до P. X.)

Храм Вести (I ст. до P. X.)

Цей круглий у плані храм, мабуть, походить від круглих домівок етрусків, але у нього є подіум. Колони і стіни зроблені з пентелійського мармуру, привезеного з Греції. Сходинки, оточуючі храм, коринфські колони класичного типу, матеріал-все це дозволяє припустити, що архітектор храму був греком. Антаблемент і купол не збереглися, так що варіант, представлений тут, не більше ніж припущення.

План храму Фортуни Віріліс

План храму Фортуни Віріліс

У плані храм – розвинений псевдопериптер, витягнутий по поздовжній осі, що вказує на вплив етруських традицій.

Фриз храму Фортуни Віріліс

Фриз храму Фортуни Віріліс

Цей орнаментальний і вишуканий фриз з бичачих голів, вінків і путті походить з храму Фортуни Віріліс.

Храм Фортуни Віріліс (I ст. до P.X)

Храм Фортуни Віріліс (I ст. до P.X)

Це чотириколонний іонічний храм. Він був збудований з туфу із застосуванням травертину і обштукатурений.

Форум

Форум

Римські міста мали дві головні дороги: кардо і декуманус. У місці їх перетину знаходився форум-соціальний, релігійний, політичний і діловий центр. Форум запозичив осьову композицію у етруських ринків, а у грецької агори-прикрашений колонадою портик.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *