Статті

Римське бароко

Опубліковано: Жовтень 24, 2013 205

Папа Сікст V і його наступники перетворили Рим в католицьку столицю. Римська знать почала перебудовувати свої особняки і будувати нові в стилі бароко. У цей час працювали такі видатні архітектори, як Берніні, Борроміні та інші. До середини XVII ст. стиль досяг зрілості. Для барочних церкв характерне центричне планування, створення оптичних ілюзій, рясно прикрашені фасади.

Палаццо Барберіні. Рим (1628-1633 рр..)

Палаццо Барберіні. Рим (1628-1633 рр..)

К. Мадерна, Ф. Борроміні і А. Берніні брали участь у створенні палаццо Барберіні, що поєднує елементи міського палацу і заміської вілли. Середня частина фасаду заглублена, бічні крила утворюють відкритий парадний двір.

Лоджія. Палаццо Боргезе. Рим (1607р.)

Лоджія. Палаццо Боргезе. Рим (1607р.)

Використання відкритих лоджій стало популярним у XVII ст. Один з ранніх прикладів – палаццо Боргезе, в якому бічні крила з’єднані з основною будівлею відкритою лоджією. При цьому збережений ренесансний внутрішній дворик.

Поздовжня вісь. Палаццо Барберіні

Поздовжня вісь. Палаццо Барберіні

Палаццо розташовано на ділянці неправильної форми. Внутрішній дворик, оточений двоповерховими аркадами, і являється ядром композиції. Перевага віддана поздовжній осі комплексу, і вся композиція розвивається в глиб ділянки.

Єдність простору

Єдність простору

Єдність простору в італійському бароко досягає свого повного розвитку в церквах Північної Італії. Каркас з готичними ребрами, куполи, напівкуполи, великий підкупольний простір забезпечують створення єдиного простору і суворого архітектурного образу.

Гігантський ордер

Гігантський ордер

Гігантський ордер являє собою колону, або пілястр, яка піднімається на два або більше поверхи вгору, об’єднуючи будівлю по вертикалі.

Картуш

Картуш

Характерна для стилю бароко прикраса, картуш являє собою ліпну або графічну прикрасу у вигляді обрамленого завитками щита або сувою, служить для приміщення написів, вензелів, емблем. Він міг використовуватися і як суто декоративна, нічим не заповнена деталь.

Хвилеподібні стіни

Хвилеподібні стіни

Хвилеподібний рух, який пронизує як фасади, так і інтер’єри церкв, характерний для бароко. Це рух створює чергування опуклих і увігнутих частин.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *