Статті

Рококо

Опубліковано: Грудень 3, 2013 284

Стиль рококо, по суті, був стилем оздоблення, який розвинувся в архітектурі міських будинків і готелів паризької знаті. Жюст Орель Мейссоньє, Жиль Марі Опенор, Нікола Піно і Жермен Боффран були архітекторами, які зуміли створити інтимніші і зручні інтер’єри, прикрашені легкими витонченими панелями, ліпниною, розписом. Часто використовувалися арабески і китайські дрібнички. У той час як у Франції рококо лише зрідка зустрічався у зовнішній обробці будівлі, у Південній Німеччині досить багато церков було побудовано в цьому стилі.

Ліпний декор

Ліпний декор

У стилі рококо часто використовували ліпні прикраси, які обрамляють панелі, дзеркала і стелі. У Отель-де-Субіз (1738-1739 рр..) всі кути заокруглені, з’єднання стелі й стіни приховані.

Рокайльні мотиви

Рокайльні мотиви

Для стилю рококо характерне використання певних мотивів: мушлів, бурульок і каменів, які прикрашали гроти. Арабески в стилі рококо були, в основному, абстрактними і розташовувалися симетрично навколо архітектурних обрамлень.

Мушлі

Мушлі

Улюбленим мотивом були мушлі з Б-подібними завитками, які відповідали загальній кривизні ліній прикрас кімнати.

Церква Св. Павла і Людовика. Париж

Церква Св. Павла і Людовика. Париж

Єзуїтська церква Св. Павла і Людовика побудована в стилі бароко, але її фасад є прикладом використання деталей раннього рококо, з численними картушами, арабесками, монограмами, волютами, сувоями, херувимами і трьома скульптурами в нішах.

Балкон готелю

Балкон готелю

Класичний фасад французьких готелів контрастував з інтер’єрами в стилі рококо. Але балкони були єдиним елементом фасаду, оформленим у стилі рококо. Класична кам’яна балюстрада балконів часто заміщувалася металевою у вигляді сплітаючихся сувоїв, які підтримуються консолями.

Декор церкв у стилі рококо. Фірценхахліген.

Декор церкв у стилі рококо. Фірценхахліген.

Рокайльний декор розміщувався на стінах і склепіннях церкв. Панелі, обрамлені завитками і черепашками, фрески, картуші і арабески покривають стіни.

Чисті прикраси

Чисті прикраси

Рокальний декор часто використовував мотиви листя, квітів, а також екзотичні фігури, сфінксів, жіночі маски з коміром із пір’я.

Церква пілігримів в Фірценхахлігене, Південна Німеччина (1772 р.)

Церква пілігримів в Фірценхахлігене, Південна Німеччина (1772 р.)

У плані церква складається з декількох овалів різних розмірів, причому центральний овал нагадував прямокутник із закругленими кутами. Інтер’єр прикрашений в стилі пізнього рококо.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *