Статті

Сади

Опубліковано: Вересень 5, 2013 139

Чи не всі існуючі зараз в Китаї класичні сади закладені не раніше XIX ст., але з’явилися вони набагато раніше. Різниця між імперськими парками та приватними садами людей, які отримали класичну освіту, стало помітним вже до кінця III ст. Обидва стилі впливали один на одного протягом наступних півтора тисячоліть. Як і пейзажний живопис, вони повинні були втілити суть ідеальної природи і відтворити умоглядний дух ландшафту. Література була іншої найважливішої складової. Вона давала теми садам і алегоричним імена, інтерпретували прихований сенс саду.

План Літнього палацу. Пекін

План Літнього палацу. Пекін

Це один з п’яти імператорських садів, розташованих у західних передмістях Пекіна. Він спланований в 1750 р. З саду відкривається прекрасний вид на західні пагорби. Цей прийом, називається «запозичені види», часто використовувався в дизайні садів.

Сад Майстра рибальських сіток з висоти пташиного польоту. Сучжоу

Сад Майстра рибальських сіток з висоти пташиного польоту. Сучжоу

Вид саду змінюється з кожним кроком, наприклад, коли минаєш ставок. В саду є також галерея, павільйон, відкрита альтанка, з яких відкриваються особливо привабливі види.

План Західного саду. Пекін

План Західного саду. Пекін

Закладення цього саду розпочалося 1450-1460 рр.. Розташований на захід від Забороненого міста, але в межах Імператорського міста, він складається з трьох озер. Як і на озерах Літнього палацу, тут є острівці, що представляють міфічні острови безсмертних. Ще одне відлуння Літнього палацу – маленькі садки, обгороджені стінами, так звані «сади в саду».

Приватний сад. Сучжоу

Приватний сад. Сучжоу

Використання контрастних, і, разом з тим, взаємодоповнюючих елементів, поєднання інь і янь, підкреслюють тихі місця або позначає постійну зміну (первинну гармонію). Це звично для китайських садів. Такими символами може бути поєднання малого і великого, темного і яскравого і т. д.

План гірської вілли Осягнення ізумруднозеленого. Сучжоу

План гірської вілли Осягнення ізумруднозеленого. Сучжоу

Ця гірська вілла була побудована в 1884 р. на північному схилі пагорба Тигра, в 3 км на північний захід від міста. Вона є хорошим прикладом пристосування саду до місцевих топографічних умов і повноцінного їх використання.

План саду Майстри рибальських сіток

План саду Майстри рибальських сіток

Нинішній вигляд цього саду – результат реконструкції 1795р. Це класичний приклад приватного саду, що є продовженням будинку. Але, в той час як пристрій будинку було знеособлено, вважалося справою рук ремісника, розбивка саду була заняттям людей вчених, що знають поезію і живопис.

Гірська вілла осягнення смарагдово-зеленого з висоти пташиного польоту. Сучжоу

Гірська вілла осягнення смарагдово-зеленого з висоти пташиного польоту. Сучжоу

Серія терас повторює контури схилу, на якому стоять окремі будови. У цілому, сад добре вписується в навколишній ландшафт, і дух природної простоти панує серед його будівель.

План приватного саду. Сучжоу

План приватного саду.
Сучжоу

Цей приватний сад, розбитий в кінці XIX ст., використовує загальноприйнятий метод створення краси і різноманітності видів. Сад ділиться на частини різних розмірів, кожна з яких має окремий зміст і характер. Стіни, огорожі, веранди, будови, альпійські гірки, гаї і містки – все служить цій меті.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *