Державні установи

Щодо рівня зростання травматизму, пов’язаних з використанням газу в побуті

Опубліковано: Січень 17, 2017 364

Державна служба України з питань праці повідомляє, що протягом останнього часу в Україні значно зросла кількість аварій і нещасних випадків, пов’язаних з використанням газу в побуті.

Впродовж 2016 року в Україні сталось 63 аварій при використанні газу в побуті (проти 55 в 2015 році), внаслідок яких було травмовано 115 осіб (проти 116 осіб у 2015 році), у тому числі 54 особи смертельно (проти 50 осіб в 2015 році). Найбільша кількість аварій стається під час опалювального сезону.

У 2016 році у Вінницькій області сталось 5 аварій, внаслідок яких було травмовано 7 осіб, у тому числі 3 особи смертельно.

Так, 16.01.2016 року в житловому будинку в с. Тростянчик, Тростянецького району при використанні газу в побуті смертельно отруїлись продуктами горіння дві особи. За результатами проведеного розслідування встановлено, що причиною аварії стало отруєння мешканців продуктами горіння, які потрапили в житлові приміщення будинку через самовільно від’єднаний патрубок колонки проточної водогрійної газової ВПГ-18 «Аміна» від димоходу та відсутність контролю з боку власників за роботою газових приладів в процесі експлуатації.

16.02.2016 року в житловому будинку в с. Кисляк, Гайсинського району при використанні газу в побуті стався спалах газоповітряної суміші, внаслідок якого отримала опіки одна особа. За результатами проведеного розслідування встановлено, що причиною аварії стало потрапляння природного газу в приміщеннях житлового будинку у концентрації достатній для вибуху через не герметичність системи газопостачання настільної плити газової ПГ-2, яка була самовільно під’єднана власником будинку до гнучкого рукава конвектора опалювального газового в приміщенні житлової кімнати.

21.06.2016 року в житловому будинку в с. Метанівка, Теплицького району при використанні газу в побуті стався спалах газоповітряної суміші, внаслідок якого одна особа загинула. За результатами проведеного розслідування встановлено, що причиною аварії стало потрапляння природного газу в приміщеннях житлового будинку у концентрації достатній для вибуху через негерметичність системи газопостачання плити газової ПГ-3, яка була самовільно під’єднана мешканцем будинку в приміщенні кухні.

01.08.2016 року в житловому будинку в м. Липовці при використанні газу в побуті отримала травми одна особа. За результатами проведеного розслідування встановлено, що причиною аварії стало самовільне від’єднання мешканцем будинку гнучкого гумотканинного рукава під’єднання конвектора опалювального газового від опуску газопроводу, що призвело до безперешкодного надходження природного газу в приміщення кухні у концентрації достатній для вибуху.

06.11.2016 року в м. Шаргороді сталась аварія при використанні газу в побуті внаслідок якої отримали опіки дві особи. За результатами проведеного розслідування встановлено, що причиною аварії стало самовільне від’єднання гнучкий рукав під’єднання газової плити ПГ-2 до крану на опуску без встановлення заглушки, що призвело до потрапляння природного газу в приміщення будинку у концентрації достатній для вибуху.

З метою запобігання виникненню аварій, повязаних з використанням газу в побуті і у звязку з погіршенням погодних умов пропонуємо вжити наступні заходи:

  • посилити інформаційно-роз’яснювальну роботу в засобах масової інформації, на виробництвах та навчальних закладах щодо дотримання вимог безпеки під час використаня газу в побуті. При цьому наголосити про необхідність допуску працівників спеціалізованих підприємств для обслуговування внутрішньо-будинкових систем газопостачання та перевірки димових і вентиляційних каналів житлових будинків, заборони самовільного встановлення, переміщення, заміни газових приладів, влаштування у будинках, які обладнані апаратами та приладами з відводом продуктів згорання в димоходи витяжної вентиляції з штучним спонуканням тощо;
  • розмістити на бігбордах в районах з компактним розташуванням житлових будинків соціальної реклами з безпечного користування газом у побуті, в якій відобразити вимоги щодо безпечної експлуатації побутових газових приладів, справного стану димових та вентиляційних каналів, безпечного користування балонами зрідженого вуглеводневого газу.

Інформацію про проведену роботу просимо направити на електронну пошту Управління (vn.dsp.gov.ua) до 01 березня 2017 року.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *