Статті

Синтоїстські каплиці

Опубліковано: Вересень 6, 2013 147

Синтоїзм (буквально – шлях богів) був традиційною релігією Стародавньої Японії, до того як в VI ст. в країну прийшов буддизм. Синтоїстські служби спочатку проходили в красивих і величних місцях, обмежених кам’яними насипами або іншими природними межами. Пізніше природні матеріали-в основному дерево для каркаса і трава для покриття даху – використовувалися при зведенні простих архітектурних форм, таких як ворота, або торії, і невеликі храми. Синтоїстські храми з піднесеною над землею підлогою і щипцевими дахами (моделлю для них служили сільськогосподарські комори), прив’язувала релігію до японського пейзажу, синтоїзм був народною релігією і не дав значних архітектурних споруд. Організація простору, дбайливе використання природних матеріалів для створення місць поклоніння, привносили особливий дух у релігійне служіння. Підготовка місця грала при цьому не меншу роль, ніж власне служба.

План

План

Сходи, що ведуть до єдиного дверного отвору в дощаній стіні, доходять до піднятої над землею каплиці. Веранди йдуть по периметру головного приміщення. Одна вільно стояча колона з кожного торця підтримує коньок.

Пристрій

Пристрій

Каркас храмових будівель виконувався з японського кипариса. Колони були вкопані прямо в землю, на відміну від ранніх храмів, де колони встановлювали на кам’яні підстави.

Торіі

Торіі

Найважливішим елементом, і однією з найбільш ранніх архітектурних форм синтоїстського храму, є ворота – торії. Вони представляли собою два дерев `яні стовпи, зазвичай вкопаних прямо в землю, які підтримували дві горизонтальні балки. Вважається, що такий пристрій дозволяло молитві проходить крізь ворота торії.

Тамагакі

Тамагакі

Ключовим елементом ранніх синтоїстських храмів є дерев’яна огорожа-тамагакі, що складається з горизонтальних дощок, закріплених на вертикальних стовпах.

Розміщення

Розміщення

Ісе розташований на південно-сході острова Хонсю, в місці з напрочуд гарними природними ландшафтами, які використовувалися в синтоїстській службі протягом століть.

План території

План території

Найбільш ранній з синтоїстських храмів знаходиться в Ісе. Храмовий комплекс Ісе-найку (Внутрішній храм) споруджений на честь богині Сонця.

Храм в Ісе

Храм в Ісе

Храм в Ісе – прямокутний у плані, з двосхилим солом’яним дахом. Над коньком даху у торців розходяться перехрещені крокви – тігі. Масивний дах підтримували кипарисові стовпи, вкопані прямо в грунт.

Будівельні традиції

Будівельні традиції

Ансамбль в Ісе згідно традиції повинен був повністю перебудовуватися кожні двадцять років. Всі будівлі та огорожі в точності повторювали старі. Після зведення нового, старий комплекс руйнувався.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *