Державні установи

«Спільні зусилля для підтримання ладу в оселі»

Опубліковано: Червень 11, 2016 224

Родинні стосунки – справа, над якою треба працювати щодня, щогодини, щохвилини. Одруження – це лише початок, наголошує лікар-психотерапевт Марія Хомів. – Дуже добре, якщо чоловік і дружина відразу мають спільні інтереси, – каже жінка. – Але так буває не завжди. Переважно кожен член родини має свої цілі, свої зацікавлення. Ці потреби треба враховувати, але без слів ваша “половинка” цього не зрозуміє.

Оскільки здогадатися важко, то не залишається іншого, як навчитися спілкуватися. Важливо також зрозуміти, ким для вас є ваш партнер: кохана людина чи мама/тато? Якщо ви не ставитеся до чоловіка/дружини належно, ваш шлюб – приречений, вважає психотерапевт. Адже рано чи пізно роль татуся чи мамусі набридає. Та й другу сторону такий сценарій стосунків також із часом перестає задовольняти. – У здоровій родині партнери повинні мати спільні цінності, – додає фахівець. – Якщо ж у кожного – власне життя і сходиться пара лише для того, щоб задовільнити фізіологічн потреби, то це – гуртожиток, а не сім’я.

Проте у подружжі так само важливо розуміти, що партнер – не власність. Тож він має право на певну свободу. Скажімо, чоловікам важливо навіть удома мати “печеру” – гараж, де можна покопатися у машині, місце, де лежить рибальське знаряддя тощо. Так, він конфліктів і сварок ніхто не застрахований.

Але фахівці не радять починати з’ясовувати стосунки “на емоціях”, у запалі. – Є чудове правило – “трьох чашок чаю”, – каже Марія Хомів. – Тобто, якщо не хочете остаточно зруйнувати стосунки з “половинкою”, спершу сядьте і випийте три чашки чаю. І лише тоді, охолонувши, повертайтеся до розмови. Звісно, для цього треба бути дійсно дорослим – в емоційному розумінні, пояснює психотерапевт. Тобто вміти слухати, довіряти. Проте навіть у 30 років багато хто поводиться, як дитина, бо просто не хоче вчитися, дорослішати. Тож не дивуйтеся, що вулицями ходить стільки людей із сумними очима. У них є серце, але вони не мають кому його віддати, точніше не вміють цього правильно робити.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *