Статті

Стики арматури

Опубліковано: Лютий 9, 2014 392

Зварні стики

Арматуру залізобетонних конструкцій зі сталі періодичного профілю, круглої (гладкої) сталі і звичайного арматурного дроту слід виготовляти із застосуванням для з’єднання – стрижнів контактного стикового і дугового зварювання. Якість зварювання арматури має відповідати вимогам діючих нормативних документів на зварену арматуру і закладні деталі для залізобетонних конструкцій.

Зварні з’єднання високоміцного арматурного дроту, арматурних пасм і канатів (тросів), як правило, не допускаються.

Зварювання арматурних стрижнів класів А-I – А-IV рекомендується виконувати відповідно до вимог табл. 1.

табл. 1. Зварні стикові з’єднання арматурних стрижнів
Вид зварювання Клас арматури Граничні діаметри і їх співвідношення Ескізи
Контактна
Cтикова
A-I
A-II
A-III
d в мм d1/d2 l/d tabl-1
мін. макс.
10
10
10
10
40
80
40
≥0,85
A-IV 10 32 1
Дугове ванне зварювання в інвентарній мідній формі A-I
A-II
A-III
20 40
90
40
≥0,5 tabl-1
Дугове зварювання з накладками з чотирма фланговими швами A-I
A-II
A-III
8 40
80
40
1 ≥3
≥4
≥4
tabl-1
Дугова з накладками з двома, фланговими швами A-I
A-II
A-III
A-IV
10 40
90
40
32
1 ≥6
≥8
≥8
≥10
tabl-1

Висота зварного шва h повинна бути рівною 0,25d, але не менше 4 мм, ширина зварного шва b повинна бути рівною 0,5d, але не менше 10 мм.

Шов

При застосуванні арматури, що піддається механічному зміцненню, стикування стрижнів контактним зварюванням повинно наводитися до їх витяжки.

Проектування стиків арматурних стрижнів із застосуванням дугового ванного зварювання в інвентарних мідних або інших знімних формах проводиться з урахуванням вимог Інструкції з проектування залізобетонних конструкцій.

Зварні стики гарячекатаної ненапружуваної арматури можна розташовувати в будь-якому перетині по довжині стрижня, при цьому розташування стиків, що з’єднуються дуговим зварюванням, слід призначати таким чином, щоб вони не перешкоджали бетонуванню.

Стики перепусканням без зварювання

Стики стрижнів робочої арматури діаметром до 3,2 мм як у зварних, так і в’язаних сітках і каркасах можуть виконуватися внахлест без зварювання. При великих діаметрах стрижня такі стики не рекомендуються, а при діаметрі стрижнів більше 40мм не допускаються.

Робочі стики стрижнів внахлест в розтягнутій зоні згинальних чи відцентрово стиснутих елементів не рекомендується розташовувати в місцях повного використання арматури. У лінійних елементах, перетину яких повністю розтягнуті (наприклад, в затяжках), а також у всіх випадках застосування арматури зі сталі класів А-IV і А-IIIв, зміцненої витяжкою, стики внахлест не допускаються. Вони не повинні збігатися також з місцями вигину стрижнів (табл. 2).

Таблиця 2. Довжина перепуску розтягнутих стрижнів в’язаних каркасів в місцях стиків внахлест (без зварювання)
Тип робочої арматури Умови роботи стику Найменша довжина перепуску нахлесту l при бетоні проектної марки
150 200 і вище
1. Гарячекатана періодичного профілю класу А-II і кругла (гладка) класу А-I а* 35d 30d
б* 40d 35d
2. Гарячекатана періодичного профілю класу А-III і зміцнена витяжкою періодичного профілю класу А-IIв а* 45d 45d
б* 50d 45d
Влаштування стиків зварних сіток в робочому напрямку внахлестку (без зварювання).  Розташування стрижнів: а - поперечних в одній площині; б - поперечних різних площинах; в - робочих в одній площині.

мал. 2. Влаштування стиків зварних сіток в робочому напрямку внахлестку (без зварювання). Розташування стрижнів: а – поперечних в одній площині; б – поперечних різних площинах; в – робочих в одній площині.

Стики робочої арматури в’язаних сіток і каркасів, які виконуються внахлест, повинні мати довжину перепуску lн не менше 250 мм і розташовуватися у розбіг. Причому площа перерізу стрижнів, що стикуються в одному місці, повинна становити: при гладких стержнях – не більше 25%, а при стержнях періодичного профілю – не більше 50% загальної площі.

Стики зварних сіток в робочому напрямку слід виконувати по мал. 2. На довжину перепуску кожної сітки в розтягнутій зоні має розташовуватися не менше двох поперечних стрижнів, приварюваних до всіх поздовжніх стрижнів сітки. При робочій арматурі сіток з гладких стрижнів діаметр поперечних стержнів (в межах стику) повинен бути не менше зазначених у табл. 3. Такі ж типи стиків можуть бути застосовані і для стикування внахлест зварних каркасів з одностороннім розташуванням робочих стержнів.

Стикування внахлест зварних каркасів з двостороннім розташуванням робочих стержнів не допускається.

Таблиця 3. Найменші діаметри поперечних стрижнів зварних сіток і зварних каркасів з поздовжньою арматурою з гладких стрижнів в місцях робочих стиків внахлестку (без зварювання)
Тип стику Діаметр поперечних стержнів d2 при діаметрі поздовжніх стрижнів в мм
3-4 5-7 8-9 10 12 14 16 18 20 22 25 28 32 36 40
d2 по мал. 2 – а 3 4 4 5 5 6 8 8 10 10 12 14 18 20 22
d2 по мал. 2 – б, в 3 4 4 5 5 6 8 10 12 14 16 18 20 22 25
Влаштування стиків зварних сіток в неробочому напрямку: а - внахлестку; б - зі стиковою сіткою.

мал. 3. Влаштування стиків зварних сіток в неробочому напрямку: а – внахлестку; б – зі стиковою сіткою.

Стики зварних сіток в неробочому напрямку виконуються внахлест з перепуском, вважаючи між крайніми робочими стержнями сітки (мал. 3) при діаметрі розподільної арматури до 4 мм на 50 мм; при діаметрі розподільної арматури більше 4 мм – на 100 мм.

При діаметрі робочої арматури 16 мм і більше зварні сітки в неробочому напрямку рекомендується укладати впритул, перекриваючи стик стиковими сітками з перепуском lн кожну сторону l не менше 100 мм і не менше 15 d.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *