Статті

Урядові і ділові будівлі

Опубліковано: Вересень 6, 2013 125

Починаючи з VII ст., міська архітектура Японії захопилась містобудуванням Китаю, особливо в галузі планування. Як в китайських містах, наприклад Пекіні, так і в японських містах Кіото і Нара у VIII ст. вулиці перетиналися під прямим кутом, в центрі знаходився імператорський палац, а будинки знаті, інші палаци та урядові будівлі шикувалися симетрично, вздовж осі північ – південь. У той час як храми і житлові будівлі були прості, урядові будівлі та будинки аристократії виділялися своєю монументальністю. Майстерно побудовані замки з традиційними формами дахів домінували над пейзажем.

Стіна палацу

Стіна палацу

Монументальна стіна, що оточує палац, розширюється до основи. Вона захищає від нападу. Іноді влаштовували також рів з водою. Торцева стіна, з цоколем з крупнозернистого пісковику, покрита жовтою штукатуркою, з трьома паралельними білими смугами, які дають зрозуміти, що палац належить особі королівського походження.

Палац у Токіо

Палац у Токіо

Починаючи з кінця XVI ст., будівлі, побудовані на невеликих терасах, прекрасно вписувалися в пейзаж. Цей невеликий палац в Токіо є прикладом такої взаємодії архітектури і ландшафту.

Урядова будівля

Урядова будівля

Сценка зображує прийом посла при японському дворі. Розміщення дерев також важливо для цілісності цієї будівлі, як і його власна конструкція. Імператор сидить на самому верху веранди, під очеретяним дахом.

Чайна фабрика

Чайна фабрика

Цей комплекс будівель близький за формою архітектурі домівок та храмів, з навислими щипцевими дахами, що спираються на відкриті консолі.

Чайна

Чайна

Починаючи з XVI ст., для традиційного ритуалу чаювання почали будувати чайні будиночки. Чайний будиночок був зазвичай оформлений у сільському стилі, з грубою обробкою. На малюнку видно, як дверні отвори з жалюзі і глибокі веранди дають можливість милуватися навколишнім пейзажем.

Ткацька мануфактура

Ткацька мануфактура

Шовкова ткацька мануфактура, з її гратчастими вікнами, очеретяними циновками на підлозі і відсутністю меблів, не надто відрізнялася від домашніх інтер’єрів. План міських будівель був часто витягнутим, з вузьким вуличним фасадом, що використовувалися як лавка.

Міський вигляд. Токіо (XIX ст.)

Міський вигляд.
Токіо (XIX ст.)

Інженерна думка, втілена в цій серії дерев’яних мостів, – відповідь японців частим землетрусам. Вигнуті мости, дахи і низькі будівлі добре поєднуються з горбистою місцевістю.

Двір імператора (XIX ст.)

Двір імператора (XIX ст.)

Цей двір зі сходами і відсутність перегородок між залом і кімнатою імператора створюють урочисте враження.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *