Статті

Від двієчника до відмінника. Як мотивувати дитину до навчання?

Опубліковано: Травень 29, 2014 932

7 правил мудрих батьків

140514-2

Спробуй пояснити малюкові, що освіта – важливо для його ж блага … Навіщо вчити уроки? Кому потрібна ця табличка множення і де мені згодиться класифікація приголосних? А як же Інтернет, мультики і комп’ютерні ігри? Дитині складно зрозуміти, навіщо витрачати свій час на шкільні «нудоти», коли його оточує стільки спокус.

Розвинути в ньому інтерес до занять і мотивувати на навчання не так вже й складно. Потрібно знати тільки кілька «золотих правил» і, звичайно ж, запастися терпінням. Готові?

  1. 140514-3Вчимося граючи. З самого раннього віку займай малюка розвиваючими, логічними іграми, в ході яких можна його навчати.
  2. Без тиранії! Ні в якому разі, і ні за яких обставин не примушуй дитини до навчання. Це не принесе жодних результатів і викличе у нього не тільки негатив, а й почуття протесту.
  3. Розподіляємо час. Привчи дитину до порядку – допоможи правильно розпланувати його день. Покажи, що часу вистачить і на ігри, і на уроки.
  4. Оцінки – не головне. Ніколи не дозволяй собі лаяти і тим більше карати дитину за погані оцінки. Намагайся навпаки в цьому випадку надати йому всебічну підтримку.
  5. Похвала – запорука прогресу. Частіше хвали своє чадо, навіть якщо успіхи його не значні. Для дитини в будь-якому віці почути від старших, що ним пишаються і цінують, дуже важливо.
  6. Не батіг, а пряник. Умій заохочувати дитину за виконану роботу. Дізнайся, чим він захоплюється. Так, наприклад, можеш домовитися з ним, що за успішне закінчення чверті він отримає найбільш бажаний подарунок. Це напевно послужить хорошим стимулом для навчання.
  7. Повторюй за мною! Надихай дитину власним прикладом до навчання. Запишись на курси іноземної мови, більше читай, знайди захоплення до душі. Такий підхід дозволить показати дитині на власному прикладі, що завдяки самоосвіті ти можеш більше, і він почне за тобою тягнутися в цьому плані.

Спробуй слідувати даним порадам і скоро твій малюк стане самим старанним учнем. Успіхів!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *