Статті

Війна з іграшками. Всі іграшки, по місцях!

Опубліковано: Травень 29, 2014 442

210514-12

Щоразу ігри дитини закінчуються капризами, сльозами і небажанням прибирати розкидані іграшки? Основна відмовка у малюка – втомився? Тоді, саме час навчити його прибирати за собою свої речі.

Навіщо це потрібно?

«Чистота – запорука здоров’я», і це не просто афоризм. В кінці-кінців, постійно чіплятися за розкидані речі неприємно і навіть небезпечно.

Це дисциплінує малюка, вчить відповідальності і самостійності.

Як же впоратися з «нехочухою»?

Для початку, запасись терпінням – це найперша і головна якість, без якої тобі не обійтися.

З точки зору багатьох психологів найоптимальніший вік, коли можна привчати малюка прибирати за собою – це 1,5-3 роки.

Правила навчання:

210514-13

  1. Не примушуй дитину «з-під палки», тим більше за допомогою різних загроз, наприклад: «От якщо зараз же не прибереш, то …».
  2. Не обіцяй заохочення за розставлені по місцях речі, інакше малюк це швидко усвідомить і кожен раз буде виникати одне питання: «Що мені за це буде?». Поясни, навіщо це потрібно і чому так всі поступають.
  3. Перетвори все в гру. Так, наприклад, ти можеш повідомити крихітці, що іграшки втомилися і хочуть спати.
  4. Робіть все разом. Дітям 3-4 років властиве бажання наслідувати дорослих. Використовуй цей момент – промовляй всі твої з малюком спільні дії: «Давай розсадимо іграшки на поличці», «зберемо конструктор в коробку» і т.п. Це допоможе не тільки привчити малюка до охайності, а й посприяє навичкам розвитку просторового мислення.

Візьми на замітку ці поради і скоро твоя крихітка сама і без нагадувань буде прибирати за собою всі свої іграшки. Успіхів!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *