Статті

Вікна в будинку: як правильно їх спроектувати

Опубліковано: Червень 4, 2015 696

1o

Вікна – не лише головне джерело освітлення вашої оселі, чи прикраса будинку, чи деталь інтер’єру. Кожен хазяйновитий господар знає, що саме через неправильно встановлені вікна будинок може втратити до третини тепла взимку. А влітку – навпаки прогріватися до межової температури.

Щоби вам та вашій родині було комфортно вдома, не довелося витрачати гроші на зайве кондиціонування чи переплачувати за опалення, варто детально розпланувати розміщення вікон у будинку.

 1. Перша і головна порада: усі житлові кімнати в будинку мають виходити вікнами на південний схід, південний захід чи південь. Усі господарські приміщення краще розташувати із північної сторони і там має бути мінімум скління.
 2. Ідеальний розмір. Під вікна відводьте не менше 15-20% площі підлоги в приміщенні. Звісно, можна ставити скляні пройми розміром з усю стіну, якщо ви можете собі це дозволити.

  * Варто зазначити, що це технічно складно. Адже розмір будь-якого склопакету не перевищує 3 м в будь-яку сторону (за технічними нормами). І сама стулка має важити в межах 80 кг, інакше вся фурнітура швидко зіпсується.

  2o

  • Тут варто враховувати особливості кожної кімнати: безсумнівно, у вітальні краще дозволити собі більшу площу для вікон – скажімо, 20-25% від підлоги. У ванній, коморі чи навіть кухні – можна зменшити її до 10-15%, якщо є необхідність.
  • Мансардні вікна становлять виключення і можуть бути меншими (1:10 від загально площі підлоги).
  • Якщо зовні є велика кількість дерев, чи сусідні будинки перекривають вам світло, або ж загалом клімат несприятливий – для вікон можна і навіть потрібно відвести більше місця, інакше у вашій оселі постійно пануватиме напівтемінь.
  • Зважайте, що чим більші вікна – тим кращого утеплення вони потребують. З іншого боку – дрібні віконця роблять простір візуально меншим.
 3. 3o

  Гра з формою. Сьогодні не існує обмежень у формі вікон. Будь-яка ваша ідея знайде свою реалізацію, будівельники легко втілять усі ваші мрії. Проте до сих пір вважають, що найкраще освітлення досягається завдяки квадратним та прямокутним вікнам. Чим товстіші стіни в будинку – тим менше світла потрапляє всередину, майте це на увазі.

 4. Кількість вікон. Тут діє принцип, як не дивно, чим більше – тим економніше. Тобто, замість одного великого вікна краще обрати 2 менших, співмірних йому за площею та спроектувати їх в різних кутках кімнати. Так буде більше світла і зменшиться втрата тепла.
 5. Стулки та їх функціональність. Їх може бути яка завгодно кількість. Відповідно до норм, в приміщенні має бути принаймні одна стулка, що відчиняється, для провітрювання.

  4o

  • Окрім того – стулки із таким механізмом значно полегшують миття вікон. Проте вони значно дорожчі і не так тримають тепло. Тому достатньо лише 1-3 подібних механізмів у кімнаті, залежно від розміру та форми вікон.
  • Подібні стулки мають відношення ширини та висоти 3:5, найчастіше розміри в межах – 80х130 см. Якщо вікно ширше за 1,5 метри – краще використати 2 стулки, якщо більше 2 м – 3 стулки. Доцільно 2 по боках зробити з механізмом, а посередині – ширшу глуху стулку.
  • У випадку із довгим прямокутним вікном, вгорі роблять глуху стулку, знизу – 2 вертикальні із механізмами.
  • 5o

   Усі стулки можна легко змінювати на глухі чи навпаки з механізмами, якщо раптом вам буде не зручно.

 6. Як відкривати. Якщо раніше неможливо було уявити вікна без кватирки, зараз замість них використовують поворотний механізм. Завдяки якому вікно легко відчинити чи перевести в положення під кутом догори, забезпечивши провітрювання. Окрім того, подібні механізми надають змогу залишити невелику щілину між стулкою та рамою для «мікропровітрювання».

  • Є варіанти розсувних вікон, вікон із стулкою, що обертається навколо своєї осі та вікон-«гармошок» із складувано-зсувною системою.
 7. Розміщення на стіні. Верхня межа вікна мусить бути не ближче 0,5 м до стелі. Щодо відстані від підлоги, тут враховуйте свої побажання та характер кімнати. В дитячій, наприклад, доцільно зробити підвіконня дещо нижче – на відстані 0,7-1 м від самої підлоги. На кухні – 1,1-1,3 м, а у ванній – навпаки вище: можна навіть на 2м від підлоги.

Якщо ви хочете, аби мікроклімат у вашій оселі був комфортним не залежно від пір року та погоди, варто враховувати всі ці моменти. Саме тому при виборі вікон варто звертати увагу не лише на матеріал, але й на фурнітуру, форму, розмір і навіть особливості монтажу.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *