Статті

Вілли та сади

Опубліковано: Жовтень 23, 2013 143

Вілли, сади і красиві види розташовують для задоволень і неробства, а прагнення до споглядального спокою сільської місцевості розглядалося як противагу суєті міського життя. Багато знатних сімейств, принци і кардинали намагалися створити ідилічні місця усамітнення. Це могли бути великі вілли, розташовані в сільських маєтках, або маленькі вілли, побудовані серед виноградників і садів неподалік від міста. Вчені і правителі часів Відродження отримували знання про античності, в основному, із стародавніх текстів і письмових джерел, і в XVI ст. був дуже великий інтерес до спроб з’ясувати, як були сплановані давньоримські будинки.

Розміщення вілл

Розміщення вілл

Вибір місця для вілли був важливий як з естетичної, так і з практичної точки зору. Перевага віддавалася схилам пагорбів або височинам, особливо цінувалися види на річки та озера. Природні джерела використовувалися і для пристрою саду, і для домашніх потреб.

Вілла Ротонда. Віченца (1566-1570 рр..)

Вілла Ротонда. Віченца (1566-1570 рр..)

У другій половині XVI ст. Андреа Палладіо побудував кілька вілл, які відрізнялися гармонійними пропорціями і принесли йому популярність. На плані видно сувору симетрію, яка характерна для його проектів. Вілла Ротонда, яка зробила великий вплив на інші будівлі, мала центричне планування, з купольним залом у середині, і була симетрична щодо двох осей.

Вілла

Вілла

Приміські вілли, такі як вілла Ротонда, частіше використовувалися не для тривалого літнього проживання, а для обідів і розваг. Більшість приміщень могло виконувати різні функції, в залежності від погоди і сезону. Службові приміщення звичайно знаходилися на першому поверсі, а з головних кімнат відкривалися чудові види. Входом в будівлю служили чотири однакові фронтонні портики.

Вілла Джулія. Рим (середина XVII ст.)

Вілла Джулія. Рим (середина XVII ст.)

Вода в садах епохи Відродження була важлива для створення зорових і акустичних ефектів. Потоки, крапель, бризки повинні були дивувати і викликати захоплення. На віллі Джулія басейн і грот з зображенням річкових божеств, як таємний сад, були приховані за вигином сходів.

Вілла Барбаро в Мазері

Вілла Барбаро в Мазері

Вілла являє собою цегляну будівлю з ордерним фасадом. Тут виявилося вміння Палладіо зв’язати архітектуру з навколишнім ландшафтом. Його вілли були схожі по влаштуванню і складалися з центральної частини і двох крил, що служили для господарських потреб. Вони характеризуються ясністю і простотою форм.

Фасад. Вілла Джулія

Фасад. Вілла Джулія

Багато хто віддав перевагу будувати свої вілли серед прохолоди схилів пагорбів, за межами римських стін. Фасад вілли Джулія, що належить татові Юлію III, були схожі на фасади палацу. Головний фасад з тосканським і композитним ордерами контрастує з садовим фасадом і прикрашеним фресками портиком з витонченою ліпниною.

Тераси, балкони та бельведери

Тераси, балкони та бельведери

Підняті тераси і балкони давали можливість насолодитися прекрасними видами. На віллах часто будували вежі бельведерів, відкриті на всі сторони світу.

Ворота і під'їзди

Ворота і під’їзди

Ворота, встановлені на входах в сади й маєтки, кидалися в очі. Потужна рустовка і фантастичні форми – все це знайшло застосування у архітектурі садів.

Розваги

Розваги

Тераси і сади вілл та палаців служили сценою для театральних вистав. Запах запашних чагарників, дзюркотливі струмені вод, зорові перспективи та скульптури – все це збільшувало їх привабливість.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *